LOKALITA

MĚSTYSOstrovačice

Městys Ostrovačice se nachází u západního okraje města Brna, katastrálně sousedí přímo s brněnskými městskými částmi Bystrc a Žebětín. Společně se sousední obcí Říčany, jejíž zástavba na Ostrovačice přímo navazuje, nabízí bydlení s výbornou občanskou vybaveností a je tak skvělým místem pro stavbu a koupi rodinného domu.

V Ostrovačicích se nachází mateřská a základní škola, knihovna či pošta. V sousední obci Říčany je k dispozici zdravotní středisko (praktičtí lékaři pro děti i dospělé, zubní lékař), lékárna, pošta, hasičská zbrojnice, základní a mateřská škola, kulturní dům, dům s pečovatelskou službou, tři prodejny potravin, tři restaurace, tři hotely a motel. Střed obce tvoří náměstí, park s památníkem padlých a kapličkou, kulturní dům, škola a kostel. Na větší nákup do supermarketu nebo na úřad se můžete vydat do vedlejších Rosic.

Ostrovačice proslavil spisovatel Vilém Mrštík svým románem „Pohádka máje“. Román pojednává o lásce mezi studentem Richardem, synovcem místního faráře, a mladičkou dcerou hajného na Podkomorské myslivně. K románu inspirovala Mrštíka krása zdejší krajiny, kterou rád navštěvoval.

Blízko přírodě, na dosah městu

Rodinné domy v našem projektu kombinují ideálně oba požadavky na moderní bydlení, tedy blízkost přírody s možností relaxace a sportovního vyžití a infrastrukturní napojení, díky němuž neztrácíte čas při dojíždění do města za pracovními povinnostmi, kulturou či nákupy.

Obec Ostrovačice leží na kraji přírodního parku Podkomorské lesy, jenž nabízí své půvaby v každé roční době. Hustá síť silniček, cest a pěšin přímo vybízí k procházkám, cyklistickým výletům a v zimě i túrám na běžkách. Přírodní park Podkomorské lesy je jednou z nejnavštěvovanějších a nejdůležitějších turistických oblastí v okolí města Brna. Park obepíná brněnskou přehradu s dalšími možnostmi k odpočinku a koupání v letních měsících. V létě můžete využít i krásné přírodní koupaliště (biotop) v přilehlých Říčanech.

Díky své poloze u dálnice D1 jsou Brno a jeho městské možnosti doslova na dosah. Automobilem je možné se za deset minut dostat například k bohunickému kampusu, kde můžete využít služeb obchodního centra, nemocnice nebo se dostat pohodlně do ostatních částí města díky nově budované tramvajové trati a dalším prostředkům městské hromadné dopravy. Do Brna se můžete dostat i veřejnou dopravou, z Ostrovačic dojedete s pomocí příměstského autobusu na brněnské hlavní nádraží za 30 minut.

Celá obec je chráněna před dálnicí protihlukovou stěnou, dopravní intenzity a hluku se tedy nemusíte obávat.

Rodinné domy Ostrovačice
Rodinné domy Ostrovačice
Rodinné domy Ostrovačice
Rodinné domy Ostrovačice
Rodinné domy Ostrovačice
Rodinné domy Ostrovačice – obývací pokoj
Rodinné domy Ostrovačice – obývací pokoj
Rodinné domy Ostrovačice – ložnice
Rodinné domy Ostrovačice – ložnice
Rodinné domy Ostrovačice – dětský pokoj
Rodinné domy Ostrovačice – dětský pokoj
Rodinné domy Ostrovačice – koupelna
Rodinné domy Ostrovačice – koupelna

Rodinné bydlení

Díky mateřské a základní škole přímo v obci Ostrovačice (a také další v sousedních Říčanech) je obec ideálním místem pro rodinné bydlení.

Základní a Mateřská škola Ostrovačice je úplnou základní školou se všemi postupnými ročníky. Ve školním roce 2021/2022 se vzdělává v základní škole 267 žáků, kteří se do školy sjíždějí z osmi spádových a dalších obcí. Žáci jsou rozděleni do pěti tříd prvního stupně a osmi tříd druhého stupně (v každém ročníku A a B). Mateřskou školu navštěvuje 60 dětí, které jsou rozděleny do tří oddělení. Dvě oddělení jsou umístěna na odloučeném pracovišti, oddělení předškolního vzdělávání funguje v budově základní školy. Na základní škole se vyučuje podle Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání Škola – hra na život. V rámci aktivit mimo vyučování mohou žáci 1. stupně docházet do školní družiny, žáci 2. stupně mohou navštěvovat kroužky organizované v rámci školního klubu.

Virtuální prohlídka

RD OSTROVAČICEKontaktujte nás

Pokud chcete rezervovat dům nebo máte zájem o další informace o tomto projektu, neváhejte nás kontaktovat.
https://www.domy-ostrovacice.cz/wp-content/uploads/2023/07/Jaroslav-Kovac.jpeg
JAROSLAV KOVÁČ

HOME Hunters, s.r.o.

    https://www.domy-ostrovacice.cz/wp-content/uploads/2022/02/mapa.jpg
    Logo Home Hunters
    https://www.domy-ostrovacice.cz/wp-content/uploads/2022/01/ZSD-Invest.svg
    https://www.domy-ostrovacice.cz/wp-content/uploads/2022/01/ZSD.svg
    https://www.domy-ostrovacice.cz/wp-content/uploads/2022/01/Troal.svg